InstruktA?rer

Rollingerne ( Et teaterhold for de 6 til 9 A?rige)
InstruktA?r:

Charlotte Appelquist Rasmussen
Tlf.:A� 30 13 69 25
Mail: charlotte.timmermann@frederiksbergteater.dk

InstruktA?rassistent:

Ana Dea A? LA?kke
Tlf.: 27 24 00 16
Mail: ana.dea@frederiksbergteater.dk

InstruktA?rassistent:

Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 38 86 39 18
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk

InstruktA?rassistent:

Natasja Mia Yde Rasmussen
Tlf.: 31 20 92 15
Mail: natasjamiayde@gmail.com

Spilopperne (Et teaterhold for de 10 til 13 A?rige)
InstruktA?r:
Afbud ringes til.

Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r

Emilie Ladewig SA?rensen
Tlf.: 60 22 67 10
Email: emilie.sorensen@frederiksbergteater.dk

InstruktA?rassistent:

Asta MA?ll Holst
Tlf. 31 90 31 92
Mail: asta.holst@frederiksbergteater.dk

InstruktA?rassistent:

Magnus Bryld BA?ye
Tlf.: 29403303
Mail: magnus.bryld@frederiksbergteater.dk

BA?rnemix
( Et teaterhold for de 7 til 13 A?rige)
InstruktA?r:

Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r:

Sofie Poulsen
Tlf.: 31 15 62 72
Mail: sofie.poulsen@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r:

Jeanett Rytter
Tlf.: 23 96 00 08
Mail: jeanette.rytter@frederiksbergteater.dk

Har orlov indtil efter sommerferien 2016.

Produktionsassistent

Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 38 86 39 18
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk
Paletten
(Et teaterhold for de 12 – 16 A?rige)
InstruktA?r:

Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: torben.thillerup@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r:

Morin Reiness
Tlf.: 20 72 55 15
Mail: morin.reiness@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r:
A�
Ronnie Jeppesen
Tlf. 26 24 94 61
Mail: ronnie.jeppesen@frederiksbergteater.dk
InstruktA?rassistent:

Signe Kofoed-Jensen
Tlf.: 42 21 68 25
Mail: signe.jensen@frederiksbergteater.dk

Produktionsleder:

Bente Pedersen
Tlf.: 50 91 01 91
Mail: bente.pedersen@frederiksbergteater.dk

Kulissen
(Et teaterhold for de 12 – 16 A?rige)
InstruktA?r:

Signe Nielsen
Tlf.: 28 45 25 91
Mail: signe.nielsen@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r:

Pernille Silke Hansen
Tlf.: 24 82 30 24
Mail: pernille.hansen@frederiksbergteater.dk

InstruktA?r:

InstruktA?r:

“TeenAct”
A�(Et teaterhold for de 13 – 19 A?rige)
Et nyt teaterhold med opstart fra 17 august 2016
PS. InstruktA?rerne er fundet
Skonnerten
(Projekthold: Fra 17 A?r – Ungdom/voksenhold)
InstruktA?r:

Martin Rasmussen
Tlf.:A� 40 15 75 02
Mail: martin.rasmussen@frederiksbergteater.dk
Produktionsleder:

Lasse Kragballe Rasmussen
Tlf.: 24 82 94 44
Mail: lasse.rasmussen@frederiksbergteater.dk

Jurex (Voksenhold tirsdag)
InstruktA?r:

Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: torben.thillerup@frederiksbergteater.dk
InstruktA?r:

Finn AsbjA?rn Jensen
Tlf.: 40 40 5054
Mail: finn.jensen@frederiksbergteater.dk

Produktionsleder:

Christian Lassen
Tlf.: 20 25 32 72
Mail: christian.lassen@frederiksbergteater.dk

De sure voksne og De forkA�lede bA?rn
(Lukket sang/musikgruppen
Leder for gruppen
Afbud ringes til:

Gert V. Nielsen
Tlf.: 61 26 64 93 (Efter kl.16.00)
Mail: gert@frederiksbergteater.dk

“Frederiksberg Teaters freelance instruktA?rer og vikarer”
(Hvis der er sygdom pA? holdet eller skal du bruge en koreograf mv. sA? kan du mA?ske finde hjA�lpen det her)
InstruktA?r (Vikar):

LA�rke Zachariasen
Tlf.:23 67 68 32
Mail: laerke.zachariasen@frederiksbergteater.dk

koreograf

Tina Christina Yensen
Tlf.: 53 80 43 90
Mail:
tina.christina@frederiksbergteater.dk