Kontor

Teaterleder:

Gert V. Nielsen
Tlf.: 61 26 64 93
Mail: gert@frederiksbergteater.dk

Administration herunder:

Bl.a.: Opdatering af hovedsider og Kalender pA? hjemmesiden, indkA?b af kontorartikler mv.

Souschef:

Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk

Administration herunder:

Bl.a.: Venteliste (Michelle StA?r for udlevering af alle navne/adresser til nye medlemmer – og tilbage melding ang. ventelisten) -A�A� Informationsmail til instruktA?rerne
Forhandling ang. A?ve weekender, forestillingsdage – Cafeaftener og udvikling af disse – Vejleder i forhold til bA?rne-/ungdomsholdene – Medlemskartotek.

Kontormedarbejder:

Dorthe Jensen
Tlf.: 27 20 89 08
Mail: dorthe.jensen@frederiksbergteater.dkA�

Administration herunder:

Fotokopiering af stA?rre kopierings opgaver, vores udstillingsvindue, opsA�tning kommende forestillings plakat.

Kontormedarbejder:

Vi sA?ger stille og rolig efter en ny kontormedarbejder.
Ud fra den tanke, at vi skal have vores kontoropgaver omlagt.A�

Regnskabsmedarbejder:

Lisbeth Lundqvist
Email: lisbeth.lundqvist@frederiksbergteater.dk
Tlf.: 27 28 67 40

Administration herunder:
ForstA?r udbetaling og afregning af forestillinger mv.

Billetsalg Nettet – Medlemskartotek.

 
Flemming Rasmussen
Tlf.: 36 46 74 50
Mail: flemming.rasmussen@frederiksbergteater.dk
IT – Administrationen

Christian Lorentzen
Tlf.: 28 49 49 45
Mail:christian.Lorentzen@frederiksbergteater.dk
IndkA?ber: Kaffe, sukker, flA?de, saftevand mv. og andre kA?kkenartikler.

S
usanne Thillerup
Mail: Susanne.Thillerup@frederiksbergteater.dk
Post/Pakkeafhenter.
Henter postpakker og modtagelse af varer mv.


Torben Thillerup
Tlf.: 53 31 68 64
Mail: MailA� torben.thillerup@frederiksbergteater.dk

Teater Bibliotek


Martin Rasmussen
Tlf.:A� 40 15 75 02
Mail: martin.rasmussen@frederiksbergteater.dk

Team-Ledelse

Presseteam:
Presseteamet stA?r for den overordnet PR. for teatret.

Palle Bo Nielsen
Mobil: 25 11 44 83
Tlf.: 38 88 11 35
Mail: palle.nielsen@frederiksbergteater.dk
(
Arbejdsopgave: brochurer og Fotografering)


Simone Zwicky
Tlf.: 61 86 10 65
Mail: simone.zwicky@frederiksbergteater.dk A�
(Arbejdsopgave: Brochure.)

Kostumeteam:

Anne Mette MA?ller Poulsen
Tlf. 51 89 51 59
Mail: hellofromette@hotmail.com


Marie Back Holm
Tlf. 42 53 18 48
smilmarie@mail.com

VA�rksted, malerafd.:

Anne Marie Alfredsen
Tlf.: 38 86 39 18
Mail: anne.alfredsen@frederiksbergteater.dk

Rekvisitteam:

Philip Briggs Madsen
Tlf.: 28 57 94 53
Mail: philip.madsen@frederiksbergteater.dk
Lys/Lydteam

Kenneth Skytte
Tlf.: 25 36 11 47
Email: Kenneth.Skytte@frederiksbergteater.dk

Andre funktionsopgaver.

Cafeaftner
(
For frivillige medarbejdere & voksenmedlemmer).


Michelle Feldborg Kristensen
Tlf.: 28 90 94 32
Mail: michelle@frederiksbergteater.dk

Charlotte Appelquist Rasmussen
Tlf.:A� 30 13 69 25
Mail: charlotte.timmermann@frederiksbergteater.dk

Sofie Poulsen
Tlf.: 31 15 62 72
Mail: sofie.poulsen@frederiksbergteater.dk